Facebook
russianpodcast.eu

russianpodcast.eu

  Merhaba; bu haber makalemizde russianpodcast.eu sitesini inceleyeceğiz.İncelememize geçmeden önce dilerseniz Vikipedi’den alıntı yaparak Podcast’ın ne demek olduğuna bakalım.

Podcasting, çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle feed (besleme) yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise podcast  denir.

  russianpodcast.eu sitesinin kurucusu, yöneticisi ve size bahsettiğim podcastları hazırlayıp seslendiren Tatyana KLIMOVA , rusçayı öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak, rusçada belirli bir seviyeye gelmiş olanların ise rusçalarını geliştirmesi için uzun süredir çeşitli durumlara göre rusça diyaloglar hazırlıyor ve bu diyalogların textleri (pdf formatında) ile birlikte podcast şeklinde ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor.Tabi dilerseniz sayfada bulunan Donate tuşuna tıklayarak kendisine parasal destek verebilirsiniz.

  Bu makale yazılırken içerisinde evlilikten, boşanmaya,tiyatroya gitmekten,rus aşk şarkılarına kadar bir çok konuyu içeren 175 podcast bulunuyordu.Tatyana hazırladığı diyalogları tane tane ve anlaşılır şekilde okuyor ve sonunda diyalogda kullanınan bazı kelimeleri yine rusça olarak açıklıyor.Bu da gerçekten rusçamızı geliştirmede bize oldukça yardımcı oluyor.Sizde buradan podcastları dinleyebilir ve bu sayede bir çok rusça yeni kelime öğrenebilirsiniz.


YORUM GÖNDERİN


KELİMELERDE ARA

Açıklama

Merhaba; bu haber makalemizde bir çok konuda rusça podcast dinleyebileceğimiz ve dinlediğimiz podcastların metnini pdf formatında okuyabileceğimiz russianpodcast.eu sitesini inceleyeceğiz.

Sponsorlar